Depilacja - Studio kosmetologii Butterfly

Studio kosmetologii i laseroterapii
pl. Kościuszki 17, 97-200 Tomaszów Maz.
tel. 663 797 737
Przejdź do treści

Menu główne:

Depilacja

Zabiegi > Laseroterapia
DEPILACJA LASEROWA

Laser E-light – najnowsze osiągnięcie techniki – skuteczne usuwanie owłosienia, termolifting RF, fotoodmładzanie, redukcja przebarwień i rozszerzonych naczyń krwionośnych.
E-light to najnowsze, rewolucyjne osiągnięcie techniki laserowej łączące energię światła IPL z energią fal radiowych RF (radio frequency).Ta nowoczesna technologia pozwala na skuteczne usunięcie włosów niezależnie od ich grubości i lokalizacji. Zabieg foto-odmładzania wpływa na wygładzenie zmarszczek, silne ujędrnienie, wyrównanie kolorytu skóry. Termolift RF daje efekt intensywnego liftingu, po którym skóra nabiera młodego i zdrowego wyglądu z widoczną poprawą struktury skóry. Laser e-light redukuje też głębokie przebarwienia, zamyka rozszerzone naczynia krwionośne, zmniejsza rumień, likwiduje trądzik i stany zapalne.

Zabiegi e-lightem są o wiele efektywniejsze od zabiegów samym IPL lub samym RF. Laser uwalnia energię z IPL i RF w tym samym czasie. Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fal, jest selektywnie absorbowana przez chromofory (melaninę, hemoglobinę) zawarte we włosach, naczyniach lub skórze. W procesie pochłaniania, energia światła konwertowana jest na energię termiczną, która podgrzewa odpowiednio włos, naczynie lub kolagen (teoria selektywnej fototermolizy). Własności elektryczne skóry silnie zależą od jej temperatury (tkanka cieplejsza ma niższy opór elektryczny) więc prąd RF przepływając przez skórę wybiera drogę przez tkanki wstępnie podgrzane światłem i selektywnie je dogrzewa. IPL przenika tylko 2,5 mm w głąb skóry, podczas gdy e-light przenika na głębokość 4 mm, dając znacznie lepsze efekty w usuwaniu głębiej położonych włosów, naczyń krwionośnych, przebarwień skóry czy w foto-odmładzaniu. Przy użyciu IPL tkanka może pochłonąć tylko 30%-40% energii, reszta energii jest odbijana i załamuje się, podczas gdy w IPL z RF zjawisko odbicia i załamania się energii nie występuje.

Przepływ prądu RF nie jest zależny od ilości melaniny w skórze, dzięki czemu technologia ta może być bezpiecznie aplikowana w przypadku wszystkich typów skóry, również u osób z wyższym fototypem i skórą opaloną. Technologia e-light jest bezpieczna, efektywna, sprawdzona klinicznie, komfortowa i nieinwazyjna. Eliminuje ryzyko poparzenia.

Przeciwskazania do zabiegu depilacji laserowej:
ciąża,
świeża opalenizna (również solarium),
krem z retinolem (nie używać na 3 tyg. przed zabiegiem),
leki światłouczulające, retinoidy,
zioła (dziurawiec, nagietek: nie używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem),
depilacja woskiem i pęsetą (nie używać na 1 miesiąc przed zabiegiem),
bielactwo, łuszczyca (w miejscu zabiegu),
peeling (nie stosować na 1 tydzień przed zabiegiem).

Opis postępowania przed zabiegiem:
przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana (może być golona 1 dzień przed zabiegiem golarką),
intesywna opalenizna uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu,
nie należy wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem,
nie należy stosować: leków uczulających na słońce np. antybiotyki (zabieg wykonuje się najwcześniej po dwóch tygodniach od zakończenia leczenia), dziurawca, nagietka (uwagi j/w); kosmetyków i leków złuszczających (minimum 1 tydzień przed zabiegiem);
kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C itp. (minimum 1 miesiąc przed zabiegiem).

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej
Zabiegi należy powtarzać, co 5-8 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych). Znaczące wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu. Nie wolno opalać się! Bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 1 tydzień po zabiegu.
Owłosienie możemy usuwać na rożnych częściach ciała:
górna warga,
broda,
szyja,
baki,
policzki,
kark,
plecy,
owłosienie wokół brodawek,
tors,
przedramiona,
brzuch,
bikini,
pachy, nogi itd.
97-200 Tomaszów Maz.
tel. 663 797 737
e-mail: studiobutterfly@gmail.com
Butterfly
Studio Kosmetologii Estetycznej „BUTTERFLY”
Plac Kościuszki  17, I piętro
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego