Fale Radiowe - Studio kosmetologii Butterfly

Studio kosmetologii i laseroterapii
pl. Kościuszki 17, 97-200 Tomaszów Maz.
tel. 663 797 737
Przejdź do treści

Menu główne:

Fale Radiowe

Zabiegi
Fale Radiowe

Fale radiowe (promieniowanie radiowe) są falami elektromagnetycznymi wytwarzanymi przez prąd. Jeszcze kilka lat temu fale radiowe kojarzone były tylko i wyłącznie z odbiornikami grającymi, obecnie jednak są już szeroko rozpowszechnione w kosmetyce, fizjoterapii i medycynie.
Działanie kosmetyczne fal radiowych polega na termolizie (diatermii) przy pomocy prądu szybkozmiennego o wysokim napięciu. Zmiana energii powoduje wytwarzanie ciepła, które rozgrzewa ośrodek (naskórek, skórę właściwą, tkankę podskórną), a w przypadku fizjoterapii - mięśnie i stawy. Urządzenia wykorzystujące zjawisko fal radiowych do zabiegów kosmetycznych istnieją od niedawna. Obecnie pojawia się ich coraz więcej, bo i zapotrzebowanie na nie rośnie.
Najczęściej zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych polegają na podgrzewaniu włókien kolagenowych do temperatury (40-45 stopni Celsjusza), w której kolagen ulega skurczeniu, a następnie napina się, odnawiając swoją strukturę.
Podwyższona temperatura stymuluje również fibroblasty do produkcji białek: kolagenu i elastyny, powodując zwiększenie napięcia i elastyczności skóry. W przypadku redukcji tkanki tłuszczowej na zasadzie selektywnej termoindukcji fala radiowa rozbija tłuszcz (lipoliza), nie niszcząc przy tym otaczających komórek nerwowych i naczyń krwionośnych. Poprawia także krążenie krwi i przyśpiesza metabolizm komórkowy. Metodą tą można również transportować przezskórnie związki aktywne na zasadzie mezoterapii bezigłowej. Dla uzyskania efektu fizjo-chemicznego urządzenie powinno emitować prąd o natężeniu minimum 1A, a częstotliwość fal radiowych powinna być wystarczająco wysoka, by uniknąć niepożądanych efektów ubocznych (poparzenia). Obecnie na rynku, ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, wykorzystuje się urządzenia emitujące fale mieszczące się w przedziale 700- -40,46 kHz. Fale radiowe w kontakcie ze skórą powodują efekt Joule’a, który polega na uwolnieniu ciepła poprzez natężenie elektryczne. W fizykoterapii i kosmetologii wykorzystuje się pole wysokiej częstotliwości, która pozwala na szybką zmianę polaryzacji. Eliminuje to ryzyko skutków ubocznych w postaci skurczów mięśni, migotania przedsionków czy innych objawów. Dzięki zastosowaniu częstotliwości powyżej 400 kHz bez ryzyka porażenia prądem można wykorzystać w zabiegach kosmetycznych wiązki o wyższym natężeniu.

Zalety:
Zagwarantowane bezpieczeństwo: Podczas zabiegu temperatura na skórze jest zmniejszana i stabilna,
Szybki rezultat: Ogrzanie tkanki kolagenowej w trakcie zabiegu powoduje kurczenie się, stymulując tkankę do wytwarzania większej ilości kolagen. Już po pierwszym zabiegu skóra jest wzmocniona oraz napięta,
Długotrwały efekt: Po 2-6 miesiącach, kollagen będzie się wiązać dzień za dniem. Skóra stanie się gładsza, a zmarszczka będzie niewidoczna. Efekt ten utrzyma się przez długi czas,
Technologia high-tech - nieporównywalna z tradycyjnymi metodami wygładzania zmarszczek i modelowania ciała.

Zabiegi na twarz dają następujące efekty:
likwidacja zwiotczeń - lifting twarzy, szyi i dekoltu,
poprawa napięcia policzków,
poprawa owalu twarzy - likwidację tzw. "chomików",
obkurczenie zwisającego podbródka,
złagodzenie fałdów nosowo-wargowych,
uniesienie opadających powiek górnych,
wygładzenie zmarszczek i kurzych łapek,
wzmocnienie odporności skóry,
poprawa krążenia krwi - lepsze odżywienie tkanek,
odprężenie mięśni twarzy - łagodniejsze rysy twarzy,
spłycenie blizn,
 
Zabiegi na ciało dają następujące efekty:
wyszczuplenie i wymodelowanie ciała,
redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej,
redukcja zawansowanych postaci cellulitu,
ujędrnienie ciała i likwidacja zwiotczeń (brzuch, ramiona, uda, pośladki),
zmniejszenie blizn i rozstępów,
poprawa jakości skóry ciała.
97-200 Tomaszów Maz.
tel. 663 797 737
e-mail: studiobutterfly@gmail.com
Butterfly
Studio Kosmetologii Estetycznej „BUTTERFLY”
Plac Kościuszki  17, I piętro
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego