Fotoodmładzanie - Studio kosmetologii Butterfly

Studio kosmetologii i laseroterapii
pl. Kościuszki 17, 97-200 Tomaszów Maz.
tel. 663 797 737
Przejdź do treści

Menu główne:

Fotoodmładzanie

Zabiegi > Laseroterapia
Fotoodmładzanie

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem dotyczącym każdego z nas, polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek i spowolnieniu procesów regeneracyjnych, spowodowanym na skutek działania różnego rodzaju czynników genetycznych, czynników zewnętrznych (promieniowanie UV, zanieczyszczone powietrze, nadmiar ozonu, itp.), czynników wewnętrznych (np. zaburzenia gospodarki hormonalnej, nieprawidłowe odżywanie i niedobory witaminowe) oraz w wyniku upływu czasu. W efekcie skóra staje się bardziej sucha i szorstka, naczynia włosowate skóry rozszerzają się i pękają, pojawiają się zmiany pigmentacyjne (przebarwienia, piegi, plamy) i zmarszczki.

Fotoodmładzanie jest jedną z najnowszych, najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod kompleksowej odnowy skóry, jest jedynym zabiegiem, który w znacznym stopniu redukuje lub całkowicie usuwa problemy.

Fotoodmładzanie polega na regeneracji skóry za pomocą wiązek światła o różnej długości fal emitowanych w jej głąb we wszystkich kierunkach w celu pobudzenia komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny.

Intensywne światło IPL bez uszkadzania skóry, przenika przez nią i jest absorbowane przez hemoglobinę (rozszerzone naczynia, rumień) lub melaninę (przebarwienia). Światło IPL pobudza komórki wskutek czego skóra rozpoczyna swój naturalny proces leczenia. Zabiegi skracają i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają drobne zmarszczki. Zabiegi nie są długie i męczące, można po nich powrócić do normalnego trybu życia.

Wskazania:
Zabieg fotoodmładzania można wykonać prawie u każdej osoby, która chce poprawić wygląd i kondycję swojej skóry. Szczególnie polecany jest pacjentom, u których występują:
trądzik różowaty,
rumień,
podsłoneczne zmiany pigmentowe,
piegi,
płytkie zmarszczki,
teleangiektazja, czyli rozszerzone i popękane naczynia włosowate skóry,
zmiany sprężystości skóry,
rozszerzone pory,
niejednorodny koloryt.

Fotoodmładzaniu mogą być poddawane wszystkie partie ciała, które wymagają poprawienia kondycji skóry, a zwłaszcza twarz, szyja, dekolt i dłonie. Ilość zabiegów jest uzależniona od rodzaju skóry i problemów, które trzeba rozwiązać. Najczęściej, by efekty były widoczne i trwałe, potrzeba 5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych. Pierwsze efekty, takie jak rozświetlona cera, zwężone pory, jednolity koloryt, spłycenie zmarszczek, zwiększenie elastyczności i napięcia twarzy, młodszy i zdrowszy wygląd są widoczne już po 2-3 zabiegach.

Przed zabiegiem:
Nie opalać skóry co najmniej 3/ 4 tygodnie przed zabiegiem.
Nie stosować samoopalaczy, kremów z retinolem i witaminą C na około miesiąc przed zabiegiem.
Minimum na tydzień przed zabiegiem nie stosować peelingów.
Zabieg trwa 15-45 minut, a w jego trakcie pacjent odczuwa delikatne impulsy ciepła.

Po zabiegu:
Nie opalać się przez co najmniej miesiąc.
Przez kilka dni należy unikać korzystania z sauny i basenu, a także stosowania środków mogących podrażnić i wysuszyć skórę, jak mydło, spirytusu, toniki na bazie alkoholu, itp.
Zaleca się stosowanie przez 2-3 dni kilka razy dziennie kremu alantan, solcoseryl lub bepanten.
odpowiednio codziennie pielęgnować skórę naczynkową (stosowanie odpowiednich kosmetyków/kosmeceutyków do skóry naczyniowej, które pomagają obkurczyć i wzmocnić naczynia krwionośne), uzupełnienie niedoborów witaminowych głównie B2, PP i C, ochrona skóry przed zimnem i wilgocią - stosowanie ochronnych kremów w okresie jesienno-zimowym.

Każda skóra reaguje na footoodmładzanie w sposób indywidualny. W niektórych przypadkach, bezpośrednio po zabiegu, mogą wystąpić podrażnienia, rumień, pieczenie, lekki obrzęk i strupki w miejscach przebarwień,które mijają w przeciągu kilku dni.
Przeciwwskazania:
ciąża i karmienie piersią,
zażywanie leków i ziół światłouczulających,
cukrzyca,
bielactwo i łuszczyca,
aktywna opryszczka,
skłonność do bliznowacenia i przebarwień,
epilepsja.
97-200 Tomaszów Maz.
tel. 663 797 737
e-mail: studiobutterfly@gmail.com
Butterfly
Studio Kosmetologii Estetycznej „BUTTERFLY”
Plac Kościuszki  17, I piętro
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego