Zamykanie naczynek - Studio kosmetologii Butterfly

Studio kosmetologii i laseroterapii
pl. Kościuszki 17, 97-200 Tomaszów Maz.
tel. 663 797 737
Przejdź do treści

Menu główne:

Zamykanie naczynek

Zabiegi > Laseroterapia
Laserowe zamykanie naczyń

Naczynia krwionośne są utrapieniem wielu z nas. Skóra z tzw. "pająkami" jest przez cały czas zaczerwieniona. Przyczyn tak poważnego problemu jest mnóstwo, m. in.: nadciśnienie tętnicze, spożywanie niektórych leków, szkodliwy wpływ zanieczyszczonego środowiska, zaburzenia hormonalne, czy też niewłaściwa pielęgnacja skóry. Aby zminimalizować dokuczliwe zaczerwienienia polecamy:
Mechanizm usuwania zmian naczyniowych

Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, którą zamienia na ciepło,  podnosząc temperaturę krwi.
Gdy krew osiągnie wystarczająca temperaturę następuje koagulacja i zniszczenie ściany naczynia, które po pewnym czasie jest usuwane z organizmu.
Aby zamknąć wszystkie popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 1 do 5 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy. Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.
Wskazania do zabiegu:
zmiany naczyniowe,
teleangiektazje – poszerzone naczynia na skórze twarzy i nóg,
naczyniaki wrodzone (naczyniaki płaskie).

Przeciwwskazania:
ciąża,
cukrzyca,
stosowanie leków powodujących wzrost,
wrażliwości na światło,
opalona skóra oraz IV, V i VI typ skóry,
stosowanie antykoagulantów (leków obniżających krzepliwość krwi),
zaburzenia krzepnięcia,  (np. hemofilia).
bliznowce.

Przed zabiegiem

W pierwszej kolejności przeprowadzimy „wywiad”, który pozwoli zorientować się o stanie zdrowia pacjenta, by upewnić się czy nie ma jakichś przeciwwskazań. Wyjaśnimy również istotę zabiegu, ocenimy zmiany kwalifikujące się do usunięcia oraz poinformujemy o realnych efektach jakie zabieg może przynieść, a także o skutkach ubocznych.

Po wyjściu z gabinetu jeśli w trzy godziny po zabiegu odczują Państwo pieczenie lub świąd, wówczas można zastosować kosmetyki natłuszczające (bez alkoholu). Czasami pojawia się też rumień i obrzęk, które bezpowrotnie znikają w ciągu kilku minut. Ponadto skóra staje się wrażliwsza niż zwykle, wobec czego powinno unikać się sytuacji narażających skórę na urazy. Niewskazana jest sauna, światło słoneczne - opalanie, solarium oraz wysiłek fizyczny (także fitness) przez kilka dni.

97-200 Tomaszów Maz.
tel. 663 797 737
e-mail: studiobutterfly@gmail.com
Butterfly
Studio Kosmetologii Estetycznej „BUTTERFLY”
Plac Kościuszki  17, I piętro
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego